facebook.com/doller

Doller – s pastelkami za splněnými sny

Znáte to, když v neděli večer uleháte do postele a hlavou vám proběhne smršť myšlenek a úkolů, které budete muset udělat příští týden, když večer uleháte do postele a hlavou se vám honí, co všechno musíte zítra udělat. Celou noc se převalujete, házíte s sebou po posteli a ne a ne pořádně zabrat, ráno se probudíte s pocitem, že jste v noci vůbec nespali, že si dneska půjdete určitě lehnout po večerníčku. S pocitem, že máte prázdnou hlavu a nevíte, co máte dnes v plánu.

 

facebook.com/doller

Takové pocity jsem mívala. Měla jsem několik diářů a štítků na ploše počítače. Většinou jsem měla diáře počmárané, několikrát jsem po sobě úkol ani nepřečetla. Pravdou je, že můj rukopis nepatří zrovna mezi krasopisné styly, neumím ani kreslit, ani malovat. S výtvarkou jsem skončila ve čtvrté třídě a takové úrovni mé výtvory odpovídali dodnes. Pokaždé, když mám něco napsat nebo nakreslit rukou, jímá mě hrůza a vymlouvám se, že to neumím. Když říkám, že se vymlouvám, tak je to pravda. Prý totiž neexistuje člověk, který by neuměl kreslit nebo malovat, je to pouze o cviku. Rozdíl je pouze v tom, zda máme nebo nemáme talent. Takže od té doby říkám, že na kreslení nemám talent.

Abych se dostala k věci, a proč věnuji odstavec malování. Všechno, co jsem zmínila, totiž do sebe docela hezky zapadá. Představte si, že máte sen, sen o cestě kolem světa, o vlastní společnosti, o vysokoškolském titulu nebo o poháru v kulturistice. Zkrátka sníte, každý den prožíváte však velmi podobně až stereotypně a v noci stále sníte svůj sen a jeho naplnění je v nedohlednu. Je vědecky dokázáno, že pokud máme reálný sen a věříme, že se nám jednou splní a vizualizujeme si cestu k jeho naplnění krok po kroku, sen se stane skutečností. Svůj sen totiž začneme žít.

Představte si, že máte svůj deník, do kterého si píšete svá přání a vize, úkoly a plány. Takový, který prostě nutně potřebujete. Nedávno mě na sociálních sítích začal oslovovat jakýsi Doller, na první pohled nenápadná černá knížka s gumičkou, která mi nepřišla nikterak zajímavá, a tak jsem si stále dělala hlavu nad všemi úkoly, nad tím, co všechno nestíhám a že na kreslení opravdu talent nemám. Reklama na mě však útočila ze všech stran, a tak jsem si řekla, že téhle ,,obyčejné“ knížce dám šanci. Proklikla jsem se na webovky Dolleru a začetla jsem se, kochala jsem se a objednala jsem si ho. Musela jsem uznat, že ačkoliv není design podle mého gusta, je to přesně to, co jsem už několik let hledala a potřebovala a vlastně to, co jsem celé ty dlouhé roky měla v diářích, denících, sešitech a na ploše počítače.

Představte si diář, který nezačíná lednem a nekončí prosincem, ale diář, který si začnete psát v okamžiku, kdy vy sami chcete. Diář, který vás motivuje k tomu, abyste své úkoly a sny dotáhly do konce. Diář, který vás donutí udělat si čas pro sebe a plánovat měsíc po měsíci, týden, po týdnu, den po dni a dokonce hodinu po hodině. Diář, který vás donutí překonat své hranice a dokonce vám sdělí, že talent na kreslení sice úplně nemáte, ale není to tak zlé, jak jste si mysleli a že váš škrabopis je vlastně docela krasopis. Doller. Doller vás každý měsíc motivuje citátem, dohání vás k tomu, abyste si uvědomili, co všechno jste zvládli, co ještě zvládnout musíte a jak na sobě máte zapracovat. Nakonec se vám zdá celkový design dokonalý a už byste ho za nic na světě nevyměnili. Takový je Doller, který říká ,,žij své sny“ a pánové, kteří tento skvělý vynález vymysleli, díky.

facebook.com/doller

facebook.com/doller

facebook.com/doller

Foto: Facebook.com/doller


No Comments

Leave a Comment