Zdroj: maminka.cz

Láska na první pohled

Věříš na lásku na první pohled, nebo mám kolem tebe projít ještě jednou? A bude to láska na první pohled, nebo už na druhý? Jestli lidé věří na lásku na první pohled nebo ne, o tom by se dalo diskutovat a možná se často diskutuje. Já si osobně myslím, že láska na první pohled existuje, ale…

Je to vlastně naprosto jednoduché, někam přijdeme, někdo nás zaujme, někdy nám začnou poletovat motýli v břiše – to se může jevit jako láska na první pohled. Pak už jde jen o to, jestli se budeme dále setkávat a láska se bude prohlubovat. Myslím si, že se v dnešní komunikační době, láska na první pohled podceňuje, a to z toho důvodu, že seznámit se s někým je dnes velice snadné a stejně tak, jako se rychle klikne na nějakou IT funkci, rychle se klikne i na lidské srdce. A protože technika zatím ještě nedospěla k dokonalosti, se ani my nenecháme tak snadno ,,oblbnout“.

Neustále totiž sami se sebou soupeříme. Stejně tak jako bojovníci v MMA, pere se náš mozek a srdce. Srdce říká ano a rozum ne, a pak se dějou takové věci, že jeden den milujeme a druhý nenávidíme. Jeden den věříme a druhý se bojíme. Proč se ale snažíme vyvarovat riskantním situacím? Bojíme se, že ztratíme toho druhého, nebo sami sebe? Pomáhá nám snad rozum udržovat si pud sebezáchovy, který nám srdce odsouvá někam do pozadí?

Láska na první pohled je jen domněnka. Za několik vteřin kontaktu s druhou osobou si totiž můžeme udělat určitý obrázek, jde ale o to, jak moc dobrý máme odhad. Pokud mizerný, vytváříme si v hlavě domněnky, vnímáme pouze ta slova, která tvrdí, která se nám líbí a dělají nám dobře. Myslíme si, že je to skvělé, úžasné a boží. Ale když po čase sundáme ,,růžové brýle“ vrátíme se v čase a ta hezká slova, která nám před tím protějšek tvrdil, proti němu otáčíme.

Něco vám povím, je úplně jedno, do jak riskantní situace se v životě pouštíme, důležité je uvědomit si jak se v daném okamžiku cítíme, pokud je nám dobře, není třeba nic měnit, pokud nám už na začátku něco vadí, věřme, že nám to bude vadit vždycky. Když ale potkáte někoho, do koho se na první pohled zamilujete, kdo vám poblázní hlavu i srdce a je vám příjemně, dobře a hezky, nevzdávejte se, držte a budujte vztah. Ať už se v jeho průběhu mění vaše nálady a chování a ten druhý vás bude respektovat, budete mít vedle sebe lásku na první, druhý, desátý, stý pohled, na celý život.

 


No Comments

Leave a Comment