19029260_10211618068999764_150687338005888464_n

Přes překážky ke hvězdám aneb neboj se překročit svou komfortní zónu

Znáte ten pocit, že se kolem vás začínají postupně hroutit zajeté věci a vy nevíte a nechápete proč? Divíte se, že se vám hroutí svět před očima a vůbec tomu nerozumíte? Jak se říká, když už se něco má pos***, tak pořádně. A má to svůj význam. Nedávno se takový svět hroutil mně, a to kompletně po všech sférách. Z rádoby spokojeného člověka, kterého tak celé jeho okolí spokojeně vnímá se pomalu, ale jistě začal stávat neviditelný človíček, kterému stačil silnější vítr, aby se sesypal jako domeček z karet.

Jenže jako se říká když už tak už, tak se také říká, jednou si dole a jednou nahoře a když se kolem tebe všechno zhroutí, zákonitě se musí začít všechno zase postupně lepšit. Nic není náhoda, náhoda totiž neexistuje, a tak jsem poznala Jakuba. Člověka, který mě v mnoha ohledech velice inspiroval. Nejen svým ažpakizmem, o kterém jsem psala v předchozím článku ,,Proč nám ažpakizmus škodí?“, ale také svým entuziasmem a chutí něco v životě změnit a udělat něco pro sebe. A protože nejsem troškař, chci vám Jakuba představit. Svolil k rozhovoru, za který mu děkuji. Je o něm, pro vás…

20818890_759959347517705_7693790512012173722_o


Kolik je ti let a co tě aktuálně živí? 

Je mi čerstvě 27 a mám travel business. Ukazuji lidem jak cestovat exkluzivním způsobem a jak vydělávat luxusní peníze.

Jak jsi se živil do té doby? 

Po škole jsem začal pracovat jako pojišťovací agent, posléze finanční poradce.

Kdy jsi si uvědomil, že je čas na změnu? 

Zhruba před rokem. Chtěl jsem se posunout, opravdu cítit, že mě práce naplňuje. Hlavně jsem chtěl mít něco, v co bezmezně věřím a teď tomu tak je.

V jaké jsi byl situaci, že jsi se pro změnu rozhodl?

Finanční sektor je parádní škola podnikání, ale už mě to přestalo naplňovat. Chtěl jsem být svobodný a nebýt sužován podmínkami a normami. Nicméně opravdu mě to naučilo jednat s lidmi. Za to jsem vděčný.

Co nebo kdo Ti dal/o ten správný pohon?

Na náhody nevěřím. Vždy jsem dostal to, za čím jsem si šel. A jelikož jsem byl v situaci, kdy jsem opravdu chtěl změnu, najednou se to stalo. Když si totiž něco opravdu přeješ a děláš k tomu kroky, stane se to. Pohon mám svůj vnitřní. Vím co chci a vím co proto musím udělat.

Jak jsi se dostal k práci, kterou děláš dnes a čím je pro tebe právě to pravé ořechové? 

Miluju sociální sítě. Ty mají stále svůj potenciál nevyčerpaný.  A tak se stalo, že jsem narazil na člověka, se kterým jsem se dal do řeči. Viděl jsem, že hodně cestuje, a tak jsem mu napsal. Slovo dalo slovo, sešli jsme se a byl jsem naprosto okouzlený jeho lifestylem a životním postojem. A dnes jsme si velmi blízcí. Dá se říct, že se z nás stali nejlepší kamarádi. Business totiž vytváří vztahy a rodinu. Pravě ořechové pro mě znamená mít svobodu, čas na rodinu a v neposlední řadě peníze. Vše je propojené. A to mi můj business přinesl. To jsou pro mě základní hodnoty mého rozhodování. Přeci jen, život si chci užít a ne přežít.

V poslední době je velkým trendem motivovat ostatní, zejména na sociálních sítích k tomu, aby lidé dělali to, co je baví. Proč to děláš Ty? 

(smích) Máš pravdu. Dnes motivuje snad každý. Nicméně je motivátor a motivátor. U mě jsou celkem důležité výsledky a zkušenosti. Pokud mě chce motivovat člověk, který se jednoduše rozhodl, že bude motivovat ostatní, nemá žádné podnikání, tím pádem nemá za zadkem výsledky, to je pro mě ztracený čas. Proč by to dělal? Proč by lidi motivoval? Pro mě to musí mít smysl.

Já bych se nenazýval motivátorem. Jsem závislý na osobním rozvoji člověka. To je dle mého názoru základ podnikání. Posouvat se. Na svém Instagramu se spíše snažím probudit lidi z letargie, stereotypu a rutiny. Není nic tajného na tom, že to je jeden z mých filtrů lidí. Ti, které už jejich stávající život takto nebaví, mi sami napíšou a bavíme se o jejich potřebách. Vesměs v 90% se to řešení vždy najde. Potom je to už o lidech, jestli se bojí změny, výstupu z komfortní zóny apod. Ostatně komfortní zóna je krásná věc, ale v ní nic neroste, to až za ní. 🙂

Kdo Tě naučil používat ta správná motivační slova?

(pousmání) Vzpomínám si na situaci, kdy jsem byl ještě ve finančně-poradenské společnosti a měli jsme zaškolování nových poradců. Já sám jsem byl ve společnosti měsíc a už jsem byl takto „vhozen do vody“ a školil. Nebyl čas učit se motivační slova, přečíst si kvanta knížek o vedení seminářů apod. Znovu opakuji, pro mě to byla nejlepší škola. Samozřejmě jsem působil jako šupák a možná i odradil pár lidí (smích), ale to je přesně ono. Naučil jsem se. Sám, praxí, jednáním s lidmi.

Má dnešní sebeprezentace, nejen na sociálních sítích, se odráží na tom, co jsem zažil. Veškerá videa či podcasty jsou odrazy mých osobně nabitých zkušeností. Vše, co jsem si zažil. A to se váže k tomu, že dnes chce motivovat každý. Ale jak? Nezažil si vzestupy a pády. Nezažil si spoustu chyb. Opravdu to není lehký segment.

Co právě teď čteš za knížku? 

 Jak myslí milionáři (Staňte se mistrem ve hře financí) od T. Harv Ekera. Mohu vřele doporučit.

Jaké jsou tvé plány do budoucna? 

(smích) Kolik máš prostoru na tuhle otázku? U mě to je jednoznačně umožnit lidem změnit si život. Sám jsem byl v situaci, kdy jsem potřeboval pomoci. A jsem vděčný, že jsem neváhal a skočil po příležitosti, která se už nemusela opakovat. Mám za sebou několik transformací mně blízkých lidí, kteří jsou dnes k nepoznání od dob minulých. To mě doslova naplňuje, když vidím, jak je člověk šťastný a já tomu mohl být nápomocen. To mi dává jistotu, že to, co dělám, dělám velmi dobře. Proto chci mimo jiné zažít situaci, kdy bude více lidí cestovat, užívat život, poznávat nová místa a vše s tím spojené. A ten počet je min. 1000 do konce příštího roku.

Pak je to samozřejmě mít už zmíněný čas pro rodinu. S tím úzce souvisí můj stěžejní plán umožnit mým rodičům odchod ze zaměstnání. Tak málo, co pro ně mohu udělat a vrátit jim veškeré trápení s mou osobou (smích).  Materiálních plánů moc nemám. Jsem spíše zážitkový člověk. Ale pochopitelně byt/dům, auto apod. k tomu patří.

Jak žiješ?

Pozitivně, báječně, optimisticky. Obklopuju se samými pozitivními lidmi, a to se na mně taky odráží. Takže negativní věci v mém životě nemají místo. Tudíž ani negativní lidé.

Co si přeješ teď? 

Abych v tomto rozhovoru nebyl za blbce (smích). Určitě si přeju, aby se lidi nebáli změn. Ty jsou ve výsledku vždy správné. Buď mě ta změna vystřelí mezi hvězdy, nebo získám novou zkušenost. A ty jak víme, jsou k nezaplacení.

Osobní přání mám jasné. Neustále rozšiřovat podnikání do nových a nových oblastí, k novým lidem. Máme super myšlenku našeho travel businessu, takže to je pro mě dnes stěžejní.

Co bys řekl na závěr? 

Pokud máte sen, cíl, směr. Nebojte se vykročit. Nebojte se začít. Můžete jen získat.

Jsem samozřejmě otevřen jakékoliv komunikaci. Stačí napsat.

A na závěr? Ale víte co, mrkněte se na video 😉

A co vy a vaše komfortní zóna? Kdy už zvednete ten zadek a začnete s ním hýbat? Co vy víte kolik času na to, abyste si splnili své vlastní sny ještě máte? Já děkuji Jakubovi, že mě popohnal jít si za svým snem a vám doporučuji jedno. Pokud se právě nacházíte na rozcestí, jste tu správně. Pokud se hledáte, věřte tomu, že se najdete. Věřte sami sobě, a pokud potřebujete do toho zadku nakopnout, napište Jakubovi, nakopne vás stejně tak, jako nakopl mě.

instagram_PNG10

 

 


No Comments

Leave a Comment