Zdroj: google.com

Sv. Valentýn – romanitka nebo horor?

Zdroj: google.com

Zdroj: google.com

,,All you need is love. Love is all around us. Miluji Tě! Kiss me.“ Tato česká a americká hesla na nás křičí z regálů a zpoza výloh, a když procházíme kolem květinářství, nejraději bychom „ty blbý kytky“ omlátili květinářce o hlavu… ,,Svatý Valentýn, svátek zamilovaných. Milujeme Valentýna! Další obyčejný den. Nejhorší den na světě. Valentýn je fakt trapnej americkej svátek! Nemáme rádi Valentýna, a proto tento svátek neslavíme.“ Letos jsem poprvé na Valentýna nezadaná a vzhledem k tomu, že tato hesla používají moji zadaní i nezadaní přátelé, přistihla jsem se, že se mi hlavou honí otázka, jak se k tomu tento rok postavím já? 

Valentýna miluji, a to nejen proto, že mám úžasného přítele, se kterým bych ho mohla oslavit, ale proto, že miluji sama sebe. Celý svůj život jsem oslavovala Valentýna. Na svátek zamilovaných se mi stalo také mnoho významných událostí jako třeba ve čtvrté třídě, kdy jsem dostala první mobil, nebo v roce 2009, kdy jsem poprvé uvařila dobrou večeři.

Proč tedy neslavit tento svátek, i když momentálně nejsme do někoho zamilovaní? Vždy, když jsem byla zadaná, dostala jsem pozvání na romantický večer, květinu, nebo maximálně bonboniéru, ale už jsem nedostala tu sladkou, ručně vyrobenou Valentýnku jako tenkrát v páté třídě, když jsem slavila svého prvního Valentýna, poprvé zamilovaná.

A proto jsem se rozhodla prožít letos Valentýna netradičně. Mám dvě stejně svobodné kamarádky, obě svoji samotu výrazně prožívají a abych je rozveselila, vyhlásila jsem soutěž o nejoriginálnější Valentýnku. Divili byste se, kolik Valentýnek jsme s kamarádkami obdržely. A tak jsme se na den svatého Valentýna rozhodly pro společný oběd, kde jsme si prohlédly své Valentýnky s tím, že vyhodnotíme vítěze.

Zajímá vás, kdo se stal tím vítězem? Při výtečném obědě a prohlížení našich Valentýnek, jsme se s kamarádkami skvěle bavily. Udělaly jsme si radost nejen proto, že bychom snad nabyly dojmu, že o nás není zájem a nyní jsme obdržely takové množství přání k Valentýnu, nýbrž proto, že jsme byly spokojené  na společném obědě a smály jsme se jedna na druhou. Jsme spokojené především samy se sebou, a právě proto jsme vítězové.


No Comments

Leave a Comment